DOLAART

SŁAWA!

Mitologia słowiańska jest naszą pasją i z radością możemy ją propagować tworząc produkty nasycone wierzeniami  Słowian! Chcemy, by przekazywane przez nas ukazania były możliwie rzetelne, dlatego artystyczne interpretacje opieramy na dostępnych źródłach historycznych.

 Każdy z naszych produktów powstał na bazie pracochłonnych, ręcznie malowanych grafik, oddając nasz osobisty szacunek do kultury słowiańskiej. Bardzo nam miło, że tutaj trafiłeś i chcesz się z nami zapoznać. Nasze zainteresowanie kulturą słowiańską wzięło się od próby zrekonstruowania rodowych dziejów. Każdy z nas na pewno zastanawiał się jaki jest jego rodowód i jaką historię niesie ze sobą. Jak zawsze w takich opowieściach im dalej w las tym więcej drzew... Linia rodu rozmywa się w mrokach dziejów natomiast my odkrywamy bogactwo rodzimej słowiańskiej kultury. Pełni pasji wchodzimy w to i dajemy się ponieść temu nurtowi.

Rozpoczynamy działalność artystyczną, robimy wystawy, bierzemy udział w rekonstrukcji, zwiedzamy grody. Rośnie w nas poczucie, że nie jesteśmy w tym sami. Uczucie, że jest nas tak wielu napędza nas do dalszego działania - chcemy pokazać, że Słowianie są tutaj nadal. Nie jesteśmy epizodem w dziejach a, nasza bogata kultura i wyjątkowe wierzenia mimo prób wyrugowania przetrwały i mają się dobrze. Te wszystkie doświadczenia ugruntowują nas i tak powstaje DolaArt. 

Chcemy przekazywać wiedzę w sposób twórczy. Zakładamy, że najlepszym nośnikiem kultury jest człowiek. W związku z tym drogi Gościu stałeś się częścią naszego projektu. Nasz przekaz jest prosty, skupia się na słowiańskim etnosie. Wierzymy, że podzielasz Słowiańskie wartości przekaż swoją wiedzę innym niech kultura Słowian stanie się powszechna - słowa mają wielką moc.

Aby się Wam darzyło!